Ekskursija „Visokie nutikimai, nusikaltimai Kuršėnuose prie caro, tarpukariu ir pokariu“

Ekskursijos

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras šiurpių istoijų gerbėjus kviečia į ekskursiją „Visokie nutikimai, nusikaltimai Kuršėnuose prie caro, tarpukariu ir pokariu“.

Ši ekskursija ne silpnų nervų žmonėms su ne paskutine vakariene!

Ekskursijos metu išgirsite istoriją apie Ringuvėnų dvaro ponios Burbienės laidotuves, karsto iškasimą, Kuršėnų bažnyčios apiplėšimą, klebono „nuotakos pasaugojimą, Vytauto gatvėje vykusius nusikaltimus, kvailiausią bandymą apiplėšti banką, arklio pamainymo istoriją, diližano apiplėšimą. Nepaliks abejingus ir istorijos apie „moterų kovas dėl vyrų“, istorija apie nukastą lūpą, vitrijoliu išplikytas akis.
Ar buvo Tadas Blinda atvykęs į Kuršėnus ir kaip atrodė Blindos Raudonkrūtinio gatvė miestelyje prieš šimtą metų? L. Ivinskio (Turgaus aikštėje) įvykusią sukilėlių egzekucija 1864 m. rudenį, Zalmano smuklės gaisrą. Kuršėnų valsčiaus policijos viršininko Varčiūno neišaiškinta žūtis, gestapo vadovo Liongės pagrobimas. Aiškinsimės kur dingo gulėję ant grindinio partizanų kūnai. Koks buvo mokestis už tiltą ir kodėl "nuplaukė" tiltas?. Kokie vyko Kuršėnų dvaro apiplėšimai?. Seksime pavogtos dvaro bibliotekos pėdsakais.
Ekskursijos pabaigoje Jūsų lauks Razbaininkų sriuba (Stapurka) 

Būtina registracija https://forms.gle/1oeAuX5RaRKGzHzd9
[email protected]; 841 584486; 861531441

Ekskursija mokama - 8 Eur (išankstinę sąskaitą atsiųsime užsiregistravus į ekskursiją).