1. Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras su ekspozicija „Kraštovaizdžio įvairovė"
Atstatytoje Kurtuvėnų dvaro ratinėje įrengta Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, tema „Kraštovaizdžio įvairovė“.
Lankytojai galės pasivaikščioti tarp milžinų, susipažinti su kraštovaizdžio sąranga, įvairove, kaita bei regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis.
Čia turės ką veikti tiek suaugę, tiek vaikai. Ekspozicijoje gausu žaidimų, dėlionių, galvosūkių, pažintinių filmukų, pasakų. Ne tik vaikams bus įdomu pabandyti iš smėlio pilti spalvotus kalnus, įspausti paviršiuje savo kūno atspaudą, pasisupti ant „milžino ašarų“, paklausyti žilabarzdžio senelio padavimų.
Atvykęs į Kurtuvėnų regioninį parką negali neaplankyti smuklės „Kryžkelė", kuri įsikūrusi XIX a. pradžios akmens mūro pastate.
Smuklėje „Kryžkelė“ dominuoja tradicinė lietuviška virtuvė, tačiau užsisakius iš anksto, galima paragauti valgių, pagamintų pagal senuosius šio krašto receptus: aluje marinuoto kumpio su medumi, obuoliais įdaryto karpio ir žemaitiško kastinio. Kurtuvėnų dvaro stalui čia atstovauja nefiltruotas, nepasterizuotas, pusiau tamsus „Kurtuvėnų svirno alus“, pasižymintis originaliu skoniu ir tvirta puta.
Svečius kviečiame ne tik dienos pietums, bet ir maloniai praleisti vakarus. Priimame užsakymus banketams, furšetams, šeimos šventėms, pobūviams, konferencijoms, ruošiame gedulingus pietus.
- Akmuo su plokščiadugniu dubeniu - 2017 m. įrašytas į Kultūros vertybių registrą. Tai žmogaus apdorotas riedulys, rausvas stambiagrūdis granitas, netaisyklingo cilindro formos, maždaug 1,1 m skersmens ir iki 0,45 m aukščio. Šonuose per visą matomą akmens aukštį iškalti 3–5 cm pločio ir 2 cm gylio grioveliai. Viršutinės plokštumos viduryje yra iškaltas 36–37 cm skersmens ir 7–8 cm gylio dubuo plokščiu dugnu. Akmenys su plokšiadugniais dubenimis priskiriami baltų genties – kuršių apeiginiams akmenims.
- Akmenų kalnelis - senieji vietos gyventojai kalbėjo, kad Akmenų kalnelyje kadaise buvusi pagonių kulto vieta, o ant Maldokalnio stovėjusi bažnyčia. Šiauriniame Pašvinio ežero krante nuo seno buvo aptinkama žmonių kaulų. Praėjusio amžiaus pabaigoje vienas Pašvinės kaimo gyventojas savo darže iškasė keramikos šukių ir titnago gabalėlių. 1998-aisiais tirta, ar apyežerėje yra archeologinių paminklų. Archeologai, atliko vietovės žvalgomuosius tyrimus, bet senesnio kultūrinio sluoksnio nerado. Aptikta tik XVIII–XIX a. puodų šukių ir koklių fragmentų. Akmenų kalnelis (siauliurajonas.lt
Atsiliepimai