Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

APKABINK ŽIRGĄ!

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
110 km
7.5 val.
6
Maršruto danga
50% Asfaltas
50% Žvyrkelis

Senovės graikai ir romėnai žirgams statė mauzoliejus, jų atvaizdus kalė monetose. Aleksandras Makedonietis, mirus mylimam žirgui Bucefalui, jo garbei įkūrė miestą ir pavadino jo vardu. Imperatorius Kaligula savo numylėtinį padarė Romos senato nariu… Anglijos karalius Ričardas III žadėjo už žirgą atiduoti karalystę… Anot rusų fiziologo I. Pavlovo, arkliai yra įvairių temperamentų: flegmatikai, melancholikai, cholerikai, sangvinikai…Arklio klausa ir uoslė daug geresnės už žmogaus. Arkliai puikiai skiria ne tik žmogaus balsą, bet ir intonaciją, o užuodžia tiesiog visu kūnu.

Štai kiek įdomių faktų apie arklius ir žirgus. Visą tai ir daug daugiau galite išgirsti, pamatyti ir pajusti keliaudami, apsilankydami Šiaulių rajono žirgynuose, vietose, kur galima pamatyti, prisiliesti prie šio didingo, galingo, protingo ir gražaus gyvūno.

Tai – laisvos formos maršrutas, kuriame galite nesivadovauti objektų eiliškumu, tad keliauk taip, kaip patogiausia tau.

1. Kurtuvėnų gyvasis žirgo muziejus

Edukacija „Žirgo draugystė“
Žmogaus ir žirgo draugystė gali būti magiška. Būvimas šalia žirgo ramina, gydo, išmoko susikaupimo, meilės ir pasitikėjimo. Kiekvienas žirgas turi individualų charakterį ir emocijas, kurias žmogus turi perprasti ir suprasti. Žirgai pyksta, džiaugiasi, bijo kitaip nei mes, todėl tinkamai suprasti ir reaguoti į žirgo elgesį yra būtina norint sukurti gerą santykį su gyvūnu. 
Edukacijos „Žirgo draugystė“ metu, Jūs turėsite galimybę patys susipažinti su Gyvojo žirgo muziejaus žirgais. Gidas Jums apibūdins kiekvieno žirgo charakterį, jo išskirtines savybes, papasakos įdomiausius nuotykius ir nutikimus. Turėsite galimybę išmokti tinkamai šukuoti, balnoti ir saugiai elgtis prie žirgo. Edukacijos metu Jūs patys pasiruošite žirgą ir galėsite pajoti.

2. Hipoterapijos centras

Hipoterapija (nuo graikų kilmės žodžio hippos – arklys) – gydymas naudojant žirgus. Žirgas ir jo judesiai atveria žmogui naujų judėjimo ir suvokimo galimybių, todėl hipoterapija tinkama daugybei sutrikimų ir ligų gydyti – nuo judėjimo iki psichikos sutrikimų. Tai naudinga veikla žmonėms, kuriems būdingas liemens silpnumas, silpna dubens kontrolė, sumažėję bendri judėjimo įgūdžiai, ribotas motorinis planavimas ir sumažėjęs sugebėjimas apdoroti sensorinę informaciją.

3. Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro žirgynas

Gamta – visų namai. Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras yra neformaliojo vaikų švietimo mokykla, užimanti daugiau kaip 400 vaikų po pamokų gamtinio profilio būreliuose: zoologų, kinologų, žirgininkų, gamtos tyrėjų ir kt. Moksleiviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, vyksta į išvykas, ekskursijas. Mokykloje vaikams skiepijama meilė gamtai, atsakomybė už savo veiksmus, gyvenant darnoje su aplinka.
Čia galimas pasijodinėjimas žirgu savarankiškai jojimo skyriaus teritorijoje (jojimo aikštėje). Tik mokantiems joti. Atvykusiam sutartu laiku yra paruošiamas ir pabalnojamas žirgas. Jei kyla sunkumų ir klausimų jojimo metu, treneris visuomet padės ir patars. Privaloma laikytis trenerio instrukcijų dėl žirgo valdymo, darbo krūvio, elgesio su žirgu. Susitarus kartu su treneriu yra galimybė išjoti pajodinėti po apylinkes.
Vyksta neformalieji užsiėmimai (jodinėjimas) vienam asmeniui: treniruotė ant žirgo jojimo aikštėje pradedantiems (ant kordo) arba jau jojantiems savarankiškai. Vaikams ir jaunimui būtinas nors vieno iš tėvų rašytinis sutikimas.Daugiau informacijos
 https://rb.gy/u0nxh4

4. Žemaitukų žirgynas

Žemaitukai žirgai – viena seniausių veislių Lietuvoje ir Europoje. Žinomi nuo VI–VIII amžiaus ir ypač išgarsėję lietuvių kovose su kryžiuočiais. Tai kovotojo dvasią turintys žirgai, unikalūs savo istorija, genetika, ištverme, universaliu darbingumu, nepaprastu žemaitišku charakteriu. Šie žirgai – mūsų, lietuvių, istorinės prigimties atspindžiai.
Šiuolaikiškas, modernus Naisių žirgynas yra sudaręs puikias sąlygas žirgams, darbuotojams, ir kiekviename žirgyno lankytojui, klientui, mokiniui, turistui ir svečiui. Naisių žemaitukai dalyvauja ir skina pergales respublikinėse konkūrų ir lygiųjų lenktynių varžybose, rengiami įvairiems pasirodymams, fotosesijoms, vaikų ir suaugusių mokymui.

5. Tautinių žirgai

Tautinių žirgai - tai nedidelis šeimos žirgynas, įsikūręs Tautinių kaime, Šiaulių rajone. Vasaromis vaikučiams nuo 3 metų ir vyresniems vedamos jojimo pamokėles. Vaikai sodyboje atverčia tikrąją gamtos knygą, bendrauja su žirgais, mokosi ugdyti kantrybę ir pasitikėjimą savimi. Veiklioji raitelė Greta su mažaisiais poniukais vyksta pas vaikus, kai jie švenčia savo gimtadienius, dalyvauja kitose šventėse. Profesionalus raitelis Aivaras veda jojimo pamokas – treniruotes jau pažengusiems raiteliams, perduoda savo patirtį tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, moko joti dideliais žirgais.

6. Jojimo klubas „Vanagiškė"

Jojimo klubas Vanagiškė - vieta kur puikiai praleisite laiką draugiškoje komandoje tarp žirgų!

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones